Havalı Yatak

HAVALI YATAK

Havalı Yatak Nedir?

Havalı yatak, Devamlı yatma zorunluluğu olan Yatakta Tedavi görecek olan hastaların rahat bakımı için özel olarak tasarlanmış medikal bir üründür. Yatakta Tedavi görecek olan Hasta ve kişilerin Havalı Hasta Yatağı vücut basınç noktalarını düzenlemekte en büyük yardımcısıdır.
Sürekli yatmanın sebep olduğu cilt dökülmesini önlemek ve iyileştirmesine yardımcı olmak amacıyla yatağa bağımlı yaşayan hastalar için özel olarak tasarlanmış çok bölgeli bir destek sistemidir.  Hastaların ağırlığına göre basınç ayarlanarak oluşan masaj etkisi dokunun oksijenle beslenmesini sağlar.

Kullanım sırasında sessizdir ve ısı üretmez. Temizlenmesi kolaydır ve kullanıcının çeşitli pozisyonlarına uygundur. Havalı yatak sürekli yatmak zorunluluğu olan hasta ve kişilerin kullanımına uygundur. Yatılan pozisyona göre vücut basınç noktaları sürekli yatan hasta ve kişilerde bası yarası oluşmasına sebep olur.  Bunu önlemek ve iyileştirmek için havalı hasta yatağı ayarlanabilir basınç sertliği özelliğiyle hastayı bu yaraların oluşumundan korumayı ve tedavi etmeyi amaçlar.

Kullanım amacına ve ihtiyaca göre Yatakta Tedavi görecek olan hasta ve kişilere özel olarak tasarlanmış çeşitli havalı yatakları vardır.

Havalı Yatak

Havalı Yatak

Havalı Hasta Yatağı Çeşitleri

*Baklava Dilimli Havalı Yataklar:  Ülkemizde ekonomik açıdan en çok tercih edilen hastalar için havalı yatak modelidir. Uzun süreli Yatakta Tedavi görecek olan olarak yatan hastalar için önerilmez. Doku ve derideki basıncı diğer havalı hasta yataklarına göre fazladır bu nedenle bası yarası oluşmuş ve 80 kilo üzerindeki yatağa bağımlı olarak yaşayan hastalarda kullanılması sakıncalıdır. Kısa süreli yatan hafif hastalarda kullanımı uygundur. Sürekli olarak prize takılı olarak çalışır.

*Boru Tipi ( Ventilasyonlu ) Havalı Yataklar:  Adını paralel olarak düzenlenmiş hava kanallarından alıyor. Vücudun hareketine bağlı olarak kanalın birinde hava azalırken diğerinde artar. Böylece basınç dengelenir, kan basıncı artar ve korkulan bası yarasından korunmuş olunur. Estetik tasarıma sahip olan farklı bütçelere uygun Boru tipi Havalı Yataklarında çeşitleri vardır.

*Vertinasyonlu A+B+C 12 cm HHY-900

*Vertinasyonlu A+B 12 cm HHY-600

*Vertinasyonlu A+B 8 cm HHY-400

*Pozisyon veren Havalı Yataklar :  Periyodik olarak 8 dakika aralarla yatağı 15-20 derece kadar dönerek hastanın pozisyonu sürekli olarak değişir böylece dokulara basınç az olur. Bu da Bası yarası oluşumu engeller. En çok tercih edilen Havalı Hasta Yatağı pozisyon veren havalı yatak çeşididir. Hastaların konforunu arttırmak vücudun kemikler üzerindeki baskısını azaltmak için tasarlanmış bir üründür.

Havalı Hasta Yatağı nereden alınır?    Teslimat nasıl yapılır?    Nasıl iletişime geçebilirim?     Sorularınıza ve Havalı Hasta Yatak çeşitleri hakkında daha kapsamlı teknik bilgilere ulaşmak güvenilir ellerden ihtiyacınıza uygun havalı yatak modelini temin için www.havalihastayatagi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Güvenle bilgi edinebileceğiniz ve ihtiyacınıza uygun ürünü alabilirsiniz.

Hasta Yatakları – Hasta Karyolası modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

2018-01-14T02:21:17+00:00